Utställare 2012-2019

Utställare på Gamla Kraftstationen under åren 2012-2019

A

Catarina Adlerskog

Caroline Af Ugglas

Narek Aghajanyan

Thomas Alm

Mikael Altersten

Karl-Emil Andersson

Magdalena Andersson

Mats Andersson

Täpp Lars Arnesson

Susanna Arwin

Simon Andrews

Britt Aronsson

Johnny Augustsson

B

Magnus Bergström

Mats Bergström

Mikael Bernholm

Michael Miba Bäcklund

Anneli Bodin

Niklas Pix Bodin

Martin Bäckström-Ledin

Daniel Bylemark

C

Pernilla Carlsson

Allan Edgar Christensen

D

Ylva Dahlman

Depressiva Döden

Dick Degerfeldt

Eva Deivert

Ingrid Draminsky

E

Jessica Edlom

Ellinor Ek

Josefin Elfgren

Håkan Engmalm

Katarina Engsrö

Kjell K. Eriksson

Björn Ericson

Tommy Eriksson

Pontus Ersbacken

Annika Erneström

F

Michael Finsberg

Kristin Folkesson

Lena Frykholm

Form i Värmland

G

Libardo Garzón Murillo

Peter Gerdehag

Karin Gissberg

Jenny Grant

Malin Griffiths

Helena Gullström

Anette Gustafsson

Inga-Britt Gustafsson

David Gustavsson

Johanna Gustavsson

Chantal Guyot

Agneta Gynning

Carolina Gynning

H

Maria Hagberg Jangsell

Benny Halldin

Elin Hasselheim

Karin Hoppe Storck

Sandra Hultsved

J

Kicki Jeschke

Staffan Jofjell

Ingela Johansson

Natalia Johansson

Sten ”Stenen” Johansson

Bill-Ove Jonsson

Plura Jonsson

Sanna Jonsson

K

Carin Karlsson

Jeanette Karsten

Maria Kastengren

Birgit Klarström

Dan Klarström

Else-Marie Kovacs

L

Tomas Lacke

Tina Langenbach

Susanne Langré

Stig Agge Larsen

Matilda Lehvonen

Cia Lindén

Emma Lindh

Lipkin

Mats Ljungbacke

Karolina Lohiniva

Sackarias Luhanko

Bertil Lundberg

Tina Lundgren

Gun-Britt Lundberg

Ann Lundqvist

John Lundqvist

M

Olga Magnusson

Sara Magnusson

Bo Malmgren

Marja i Myrom

Sven-Åke Modin

Arne Mortensen

Malin Mossberg

Sofia Mörtel

N

Sara Nelin

Björn Nordström

Sassa Nordström

Kerstin Nykvist

Karin Nyström

O

Andrzej Olas

P

Lena Pedersen

Sara Pejlare

Sara Persson

Gunnar Pingel (postumt)

Susanne Pettersson

Madeleine Pyk

R

Susanne Rabhi Hallner

Anneli Raninen Lundberg

Wolfgang Ranke

Ditte Reijers

Giselle Reijers

Petra Reijers

Chatrine Rinman

Anna Maria Rogberg Lindholm

Christian Rosén

Annica Röhs

S

Leyla Salm

Lennart Sand

Ami Sandström

Roger Schumans

Julie Shirani Kausland

Ann-Sofie Sjöholm

Marie Sjölin

Sven-Erik Skotte (postumt)

Lone Slydahl

Anne-Lie Spjuth

Ylva Storm

Mette Strand

Thomas Strandberg

Ardy Strüwer

Annika Strömberg

Ann-Katrin Svensson Majbrittsdotter

Bodil Swenson

T

Johan Thunberg

Tryckerigatan konst och design

V

Villfarelser

W

David Wadsworth

Peter Wahlbeck

Pia Wallinder

Constanze Wartenberg

Marie Wenngren

Berndt Wennström

Annika Wessmark

Johannes Wessmark

Hanna Westlund

Hans Westlund

Angelica Wiik

Elena Wiikholm

Cicci Wik

Alf Woxnerud

Å

Lasse Åberg

Inger Åberg

Z

Mari Zidén

Dessutom har vi haft ett stort antal lokala konstnärer och konsthantverkare som deltagit under den lokala konstrundan Lustenrundan eller vid andra utifrån styrda samarbetsarrangemang.

Lämna ett svar