Utställare 2012-2020

Utställare på Gamla Kraftstationen under åren 2012-2020

A

Efva Attling

Catarina Adlerskog

Caroline Af Ugglas

Narek Aghajanyan

Thomas Alm

Mikael Altersten

Karl-Emil Andersson

Magdalena Andersson

Mats Andersson

Täpp Lars Arnesson

Susanna Arwin

Simon Andrews

Britt Aronsson

Johnny Augustsson

B

Jocke Berg

Pelle Bull

Magnus Bergström

Mats Bergström

Mikael Bernholm

Michael Miba Bäcklund

Anneli Bodin

Niklas Pix Bodin

Martin Bäckström-Ledin

Daniel Bylemark

C

Åsa Canbäck

Pernilla Carlsson

Allan Edgar Christensen

D

Eva Dahlgren

Ylva Dahlman

Depressiva Döden

Dick Degerfeldt

Eva Deivert

Ingrid Draminsky

E

Sina Eisler

Jessica Edlom

Ellinor Ek

Josefin Elfgren

Håkan Engmalm

Katarina Engsrö

Kjell K. Eriksson

Björn Ericson

Tommy Eriksson

Pontus Ersbacken

Annika Erneström

F

Susanne Fridh Fröberg

Michael Finsberg

Kristin Folkesson

Lena Frykholm

Form i Värmland

G

Libardo Garzón Murillo

Peter Gerdehag

Karin Gissberg

Jenny Grant

Malin Griffiths

Helena Gullström

Anette Gustafsson

Inga-Britt Gustafsson

David Gustavsson

Johanna Gustavsson

Chantal Guyot

Agneta Gynning

Carolina Gynning

H

Dan Henriksson

Martin Johan Härd

Maria Hagberg Jangsell

Benny Halldin

Elin Hasselheim

Karin Hoppe Storck

Sandra Hultsved

J

Mia Jansson

Kicki Jeschke

Staffan Jofjell

Ingela Johansson

Natalia Johansson

Sten “Stenen” Johansson

Bill-Ove Jonsson

Plura Jonsson

Sanna Jonsson

K

Carin Karlsson

Jeanette Karsten

Maria Kastengren

Birgit Klarström

Dan Klarström

Else-Marie Kovacs

L

Carolina Levén

Karin Lykke Groth

Tomas Lacke

Tina Langenbach

Susanne Langré

Stig Agge Larsen

Matilda Lehvonen

Cia Lindén

Emma Lindh

Lipkin

Mats Ljungbacke

Karolina Lohiniva

Sackarias Luhanko

Bertil Lundberg

Tina Lundgren

Gun-Britt Lundberg

Ann Lundqvist

John Lundqvist

M

Orsi Mild

Anders Malm

Olga Magnusson

Sara Magnusson

Bo Malmgren

Marja i Myrom

Sven-Åke Modin

Arne Mortensen

Malin Mossberg

Sofia Mörtel

N

Sara Nelin

Björn Nordström

Sassa Nordström

Kerstin Nykvist

Karin Nyström

O

Andrzej Olas

P

Lena Pedersen

Sara Pejlare

Sara Persson

Gunnar Pingel (postumt)

Susanne Pettersson

Madeleine Pyk

R

Susanne Rabhi Hallner

Anneli Raninen Lundberg

Wolfgang Ranke

Ditte Reijers

Giselle Reijers

Petra Reijers

Chatrine Rinman

Anna Maria Rogberg Lindholm

Christian Rosén

Annica Röhs

S

Leyla Salm

Lennart Sand

Ami Sandström

Roger Schumans

Julie Shirani Kausland

Ann-Sofie Sjöholm

Marie Sjölin

Sven-Erik Skotte (postumt)

Lone Slydahl

Anne-Lie Spjuth

Ylva Storm

Mette Strand

Thomas Strandberg

Ardy Strüwer

Annika Strömberg

Ann-Katrin Svensson Majbrittsdotter

Bodil Swenson

T

Johan Thunberg

Tryckerigatan konst och design

V

Villfarelser

W

David Wadsworth

Peter Wahlbeck

Pia Wallinder

Constanze Wartenberg

Marie Wenngren

Berndt Wennström

Annika Wessmark

Johannes Wessmark

Hanna Westlund

Hans Westlund

Angelica Wiik

Elena Wiikholm

Cicci Wik

Alf Woxnerud

Å

Lasse Åberg

Inger Åberg

Z

Mari Zidén

Dessutom har vi haft ett stort antal lokala konstnärer och konsthantverkare som deltagit under den lokala konstrundan Lustenrundan eller vid andra utifrån styrda samarbetsarrangemang.

Lämna ett svar